پرسیس - مترجم پر

ورود کاربران

Alexa Review

TOP_PANEL

آموزش آسان
آموزش برنامه نویسی در دوره ابتدایی

image

 به لطف نزدیک بودن نحو زبان پرسیس به زبان طبیعی فارسی، و استفاده از علائم رایج ریاضی، نوجوانان و افراد تازه کار راحت تر می توانند درک درستی از مفاهیم برنامه نویسی بدست آورند و در نتیجه در سنین پایین برنامه نویسی را آموخته و تجربه کنند.

مفهومی به نام «برنامه سازی»
به جای نوشتن برنامه ها، برنامه ها را بسازید

image

محیط های طراحی نرم افزار، امکانات زیادی فراهم کرده اند اما طراحان هنوز مجبورند برای نوشتن کد پشت صحنه اجزا، دست به تایپ ببرند. پرسیس و پروژه های مرتبط برآنند تا محیطی فراهم کنند که طراحان بتوانند با کمترین نیاز به «نوشتن»، قطعات کد خود را «ساخته» و توسعه بدهند.

زبانی در بالاترین سطح
روزی که رایانه ها زبان ما را بفهمند...

image

هرچند شکل ایده آل«برنامه سازی» طراحان را از نوشتن بی نیاز خواهد کرد اما بالاخره آنها روزی مجبور به خواندن و توضیح دادن کدها می شوند. وقتی متن و نحو زبان به زبان طبیعی نزدیک باشد، ما منظور و خواسته های خود را به روش معمول بین انسان ها، با رایانه رد و بدل می کنیم.معرفی اجمالی مترجم پر

وقتی شما برنامه مورد نظر خود را به زبان پر و به وسیله ویرایشگرهای متن موجود نوشتید بایستی آن را با پسوند par. ذخیره کنید. پس از آن شما به یک مترجم نیاز دارید تا برنامه تان را به زبان ماشین ترجمه و از آن یک فایل قابل اجرا تولید کند. مترجم پر برای این کار ساخته شده است و توسعه خواهد یافت.


این مترجم در محیط خط فرمان اجرا می شود. یعنی بایستی پنجره cmd ویندوز یا همان Command Prompt را باز کنید، به محل نصب مترجم پر پیمایش نمایید، سپس مترجم را اجرا نموده و آدرس فایل برنامه خود را برای آن مشخص کنید. پس از آن مترجم فایل شما را به فایل اجرایی با پسوند exe. تبدیل و در محل پیش فرض یا آدرسی که شما مشخص کرده اید، ذخیره می کند. پس از آن کافی است فایل تولید شده توسط مترجم را اجرا کنید تا شاهد خروجی برنامه خود باشید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

GOTO_TOP

مستندات