پرسیس - ویرایشگر بیان

ورود کاربران

Alexa Review

TOP_PANEL

آموزش آسان
آموزش برنامه نویسی در دوره ابتدایی

image

 به لطف نزدیک بودن نحو زبان پرسیس به زبان طبیعی فارسی، و استفاده از علائم رایج ریاضی، نوجوانان و افراد تازه کار راحت تر می توانند درک درستی از مفاهیم برنامه نویسی بدست آورند و در نتیجه در سنین پایین برنامه نویسی را آموخته و تجربه کنند.

مفهومی به نام «برنامه سازی»
به جای نوشتن برنامه ها، برنامه ها را بسازید

image

محیط های طراحی نرم افزار، امکانات زیادی فراهم کرده اند اما طراحان هنوز مجبورند برای نوشتن کد پشت صحنه اجزا، دست به تایپ ببرند. پرسیس و پروژه های مرتبط برآنند تا محیطی فراهم کنند که طراحان بتوانند با کمترین نیاز به «نوشتن»، قطعات کد خود را «ساخته» و توسعه بدهند.

زبانی در بالاترین سطح
روزی که رایانه ها زبان ما را بفهمند...

image

هرچند شکل ایده آل«برنامه سازی» طراحان را از نوشتن بی نیاز خواهد کرد اما بالاخره آنها روزی مجبور به خواندن و توضیح دادن کدها می شوند. وقتی متن و نحو زبان به زبان طبیعی نزدیک باشد، ما منظور و خواسته های خود را به روش معمول بین انسان ها، با رایانه رد و بدل می کنیم.معرفی اجمالی ویرایشگر بیان

زبان برنامه نویسی «پرسیس»، یک زبان جدید و فارسی است که روزهای اولیه عمر خود را می گذراند. و یا حتی می توان گفت هنوز به دنیا نیامده و در دوران جنینی بسر می برد! در این روزهای اول، وجود یک ویرایشگر و عیب یاب قدرتمند و آسان، کمک بزرگی به رشد و توسعه این زبان خواهد کرد.

ویرایشگر «بیان» که در حال حاضر نسخه آزمایشی آن را در اختیار دارید، یک بستر ساده و مناسب برای طراحی، آزمون و اجرای برنامه های نوشته شده با پرسیس است. با این حال، خود «بیان» هم یک محصول تازه وارد است و تا تکامل کامل(!) راه زیادی در پیش دارد.

علاوه بر ویژگی های جالب توجهی که زبان پرسیس ارائه می کند، نسخه اصلی ویرایشگر بیان (که بعدها ارائه خواهد شد) امکانات جدیدی در اختیار برنامه نویسان قرار خواهد داد. به این ترتیب پرسیس و بیان مکمل یکدیگر خواهند بود و در کنار هم، تجربه شما از «برنامه نویسی» را به مفهومی به نام «برنامه سازی» تغییر خواهند داد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

GOTO_TOP

مستندات