پرسیس - زبان برنامه نویسی فارسی

ورود کاربران

Alexa Review

TOP_PANEL

آموزش آسان
آموزش برنامه نویسی در دوره ابتدایی

image

 به لطف نزدیک بودن نحو زبان پرسیس به زبان طبیعی فارسی، و استفاده از علائم رایج ریاضی، نوجوانان و افراد تازه کار راحت تر می توانند درک درستی از مفاهیم برنامه نویسی بدست آورند و در نتیجه در سنین پایین برنامه نویسی را آموخته و تجربه کنند.

مفهومی به نام «برنامه سازی»
به جای نوشتن برنامه ها، برنامه ها را بسازید

image

محیط های طراحی نرم افزار، امکانات زیادی فراهم کرده اند اما طراحان هنوز مجبورند برای نوشتن کد پشت صحنه اجزا، دست به تایپ ببرند. پرسیس و پروژه های مرتبط برآنند تا محیطی فراهم کنند که طراحان بتوانند با کمترین نیاز به «نوشتن»، قطعات کد خود را «ساخته» و توسعه بدهند.

زبانی در بالاترین سطح
روزی که رایانه ها زبان ما را بفهمند...

image

هرچند شکل ایده آل«برنامه سازی» طراحان را از نوشتن بی نیاز خواهد کرد اما بالاخره آنها روزی مجبور به خواندن و توضیح دادن کدها می شوند. وقتی متن و نحو زبان به زبان طبیعی نزدیک باشد، ما منظور و خواسته های خود را به روش معمول بین انسان ها، با رایانه رد و بدل می کنیم.معرفی اجمالی زبان پرسیس

زبان برنامه نویسی پرسیس، یک زبان برنامه نویسی فارسی است. به این معنا که کلمات کلیدی به کار رفته در نحو آن کلمات فارسی هستند.

این زبان در حال حاضر از ساختارهای «اگر»(if) ، «برای»(for) ، «تاوقتی»(while) ، پشتیبانی می کند.

تعریف متغیرها در این زبان فعلا به صورت صریح و مقید به نوع انجام می شود.

چهار نوع داده تعریف شده در این زبان«صحیح»، «حقیقی»، «رشته» و «منطقی» هستند.

امکان تعریف تابع(function) و روش(procedure)، ارسال پارامتر به توابع و روشها با مقدار یا با ارجاع، تعریف توابع بازگشتی و ... از دیگر قابلیت های این زبان در حال حاضر است.

آنچه که فعلا در این زبان پشتیبانی نمی شود و قرار است به زودی ارائه شود پشتیبانی از آرایه ها، ضمیمه کردن فایل های کد قبلا نوشته شده، ساختارهای تصمیم و انتخاب بیشتر همچون «case» و ... است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

GOTO_TOP

مستندات