پرسیس - Parsis

ورود کاربران

Alexa Review

TOP_PANEL

زبان برنامه نویسی پرسیس

زبان برنامه نویسی پرسیس، یک زبان برنامه نویسی فارسی است. به این معنا که کلمات کلیدی به کار رفته در نحو آن کلمات فارسی هستند. شما می توانید کدهای برنامه خود را به زبان فارسی بنویسید و اجرا کنید.  از نگاهی دیگر و دقیق تر، زبان پرسیس جزء معدود زبان های...


بیشتر بخوانید

محیط برنامه نویسی بیان

                    زبان برنامه نویسی «پرسیس»، یک زبان جدید و فارسی است که روزهای اولیه عمر خود را می گذراند. و یا حتی می توان گفت هنوز به دنیا نیامده و در دوران جنینی بسر می برد! در این روزهای اول، وجود یک ویرایشگر و عیب یاب قدرتمند و آسان، کمک بزرگی...


بیشتر بخوانید

مشارکت در تکمیل پر، بیان و پروژه های مرتبط

                  پروژه های پر و بیان به صورت متن باز ارائه شده اند تا علاقمندان به توسعه این زبان، هریک  حسب توانایی های خود، گوشه ای از کار را به دوش گیرند و در تکمیل آنها مشارکت کنند.


بیشتر بخوانید

پرسیس فعلا به طور عمومی عرضه نمی شود!

بنا به دلایلی، و با توجه به کامل نبودن برخی جنبه های اساسی زبان پرسیس، این زبان فعلا به صورت عمومی منتشر نمی شود. پروژه «کنسول فارسی» یکی از پروژه های مهم و تاثیر گذار بر روی این زبان است که تا زمانی که به حد قابل قبولی نرسد، استفاده از...


بیشتر بخوانید

علم را بیاموزید! زیرا فراگیری آن خداگرایی، و کسب آن عبادت، و مدارسه اش ذکر و تسبیح، و تحقیق و بررسیش جهاد، و یکی دیگر از فضایل آموزش آن صدقه است، و بخشش از آن موجب نزدیک شدن به خداوند می شود.

TwitterFacebookRSSlinkedin

 

آموزش آسان
آموزش برنامه نویسی در دوره ابتدایی

image

 به لطف نزدیک بودن نحو زبان پرسیس به زبان طبیعی فارسی، و استفاده از علائم رایج ریاضی، نوجوانان و افراد تازه کار راحت تر می توانند درک درستی از مفاهیم برنامه نویسی بدست آورند و در نتیجه در سنین پایین برنامه نویسی را آموخته و تجربه کنند.

مفهومی به نام «برنامه سازی»
به جای نوشتن برنامه ها، برنامه ها را بسازید

image

محیط های طراحی نرم افزار، امکانات زیادی فراهم کرده اند اما طراحان هنوز مجبورند برای نوشتن کد پشت صحنه اجزا، دست به تایپ ببرند. پرسیس و پروژه های مرتبط برآنند تا محیطی فراهم کنند که طراحان بتوانند با کمترین نیاز به «نوشتن»، قطعات کد خود را «ساخته» و توسعه بدهند.

زبانی در بالاترین سطح
روزی که رایانه ها زبان ما را بفهمند...

image

هرچند شکل ایده آل«برنامه سازی» طراحان را از نوشتن بی نیاز خواهد کرد اما بالاخره آنها روزی مجبور به خواندن و توضیح دادن کدها می شوند. وقتی متن و نحو زبان به زبان طبیعی نزدیک باشد، ما منظور و خواسته های خود را به روش معمول بین انسان ها، با رایانه رد و بدل می کنیم.

GOTO_TOP

مستندات